By admin

0

Ubezpieczenie samochodu – na co zwrócić uwagę?

Categories : Motoryzacja

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia samochodu? Z pewnością nie powinniśmy kierować się najniższą możliwą ceną. To duży błąd, który popełnia wielu kierowców. Niska cena nie zagwarantuje wszystkich należytych zabezpieczeń, a jedynie podstawowe parametry, które nie sprawią, że będziemy w pełni zabezpieczeni przed różnymi okolicznościami losu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia samochodu? Sprawdźmy.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Jeżeli chodzi o zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC, to jego zakres określony jest w ustawie. Właśnie dlatego niezależnie od wybranego zakładu ubezpieczeń, jest on taki sam. Pojawia się zatem pytanie, dlaczego cena tego samego ubezpieczenia jest różna u poszczególnych ubezpieczycieli? Dzieje się tak, ponieważ brane są pod uwagę co prawda te same parametry, ale ubezpieczyciele przykładają do nich różną wagę. Jeżeli decydujemy się na daną ofertę, warto sprawdzić jej poza cenowe parametry, czyli to, co dostajemy po prostu w cenie. Czasem może to być różnego rodzaju system pomocy.

fot. pixabaycom | cc0

Dodatkowe ubezpieczenie Auto Casco

O ile OC jest obowiązkowe i musi wykupić je każdy kierowca, to AC lub inne dodatkowe ubezpieczenia nie są już obowiązkowe. To od kierowcy zależy, czy zdecyduje się na wykupienie ubezpieczenia, czy nie. Jeżeli decydujemy się na AC, warto skonfigurować je dokładnie względem swoich potrzeb. Na co w tym przypadku zwrócić uwagę?

  • wariant likwidacji szkody
  • zakres ubezpieczenia — można zdecydować się na zakres obejmujący zabezpieczenie od kradzieży lud wypadku, ewentualnie obejmujące wyłącznie wybrane opcje ryzyka.

Zagłębiając się w poszczególne oferty, łatwo zauważyć można, że wariant likwidacji szkody zawiera również naprawy na częściach oryginalnych lub zamiennikach. Zdecydowanie lepsza będzie oferta naprawy z wykorzystaniem oryginalnych części.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia samochodu? Dodatkowe ubezpieczenia

Poza najpopularniejszym AC możemy również wybrać inne dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, są to:

  • Assistance
  • Ubezpieczenie kluczyków
  • Ubezpieczenie szyb
  • NNW
  • GAP