By admin

0

Sonoqueen, sonoforeza, czy fotoodmładzanie?

Categories : Uroda

Sonoqueen, sonoforeza, czy fotoodmładzanie – wszystkie te zabiegi kosmetyczne cechują się rewelacyjnymi efektami oraz tym, że są całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne. Nowoczesne i profesjonalne gabinety kosmetyczne coraz częściej oferują zabiegi kosmetyczne, które nie ingerują bezpośrednio w wygląd naszej twarzy i jej rysy. Fantastycznie nawilżają i ujędrniają skórę, prowadząc tym samym do naturalnego pobudzenia produkcji składników odżywczych. To, na który zabieg się zdecydujemy sonoqueen, sonoforeza, czy fotoodmładzanie, zależy od tego, z jakimi problemami się borykamy oraz jakich efektów oczekujemy.

Fotoodmładzanie — skuteczna walka ze starzeniem się skóry

Fotoodmładzanie to zabieg, który wykorzystuje dobroczynne właściwości światła pulsacyjnego IPL oraz fal radiowych RF w walce z oznakami starzenia się skóry. W widoczny sposób spłyca zmarszczki oraz poprawiają napięcie skóry i jej koloryt. Podczas zabiegu światło o odpowiedniej długości fali przenika do skóry właściwej. Tam energia świetlna zostaje zmieniona w energię termiczną, która podgrzewa stare włókna kolagenowe, prowadząc do ich obkurczenia oraz częściowego zniszczenia. Proces ten pobudza produkcję nowego kolagenu. W efekcie fotoodmładzania następuje swoisty remodeling, który powoduje, że drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, głębsze zostają wyraźnie spłycone, rozszerzone pory zwężają się, a skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Wszystko widać już po pierwszym zabiegu.

fot. pixabaycom | cc0

Sonoforeza — głębokie odżywienie skóry

Sonoforeza to zabieg, który polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach za pomocą ultradźwięków. Podczas tego zabiegu do skóry przykładane jest urządzenie z głowicą wytwarzającą fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki te produkują ciepło, które wnika głęboko w tkankę, powodując odprężenie mięśni i skóry. Przepływ krwi i limfy oraz metabolizm poprawiają się, dzięki czemu następuje regeneracja komórek. Takie przygotowanie skóry ułatwia penetrację aktywnym substancjom wprowadzonym w czasie zabiegu, a ich działanie jest szybciej widoczne i długotrwałe. Żeby jednak w pełni cieszyć się efektami, zaleca się wykonanie serii od 6 do 8 zabiegów.

Sonoquuen — zabieg, wykorzystujący fale HiFu

SonoQueen pozwala na uzyskiwanie efektu wielowymiarowego, trwałego napięcia i wygładzenia skóry, zarówno twarzy, jak i ciała. To dotyk odmładzający, zamknięty w formie szybkiego, komfortowego zabiegu. Proces przebudowy i liftingu odbywa się wewnątrz skóry, dzięki temu natychmiast powraca się do swoich codziennych zajęć, a resztę pracy nad młodym wyglądem pozostawia się skórze. Sonoqueen stosuje się w celu: liftingu twarzy i ujędrnianiu ciała, napięcia delikatnej skóry w okolicach oczu, ujędrnienia skóry w okolicy ramion, liftingu wiotkiej skóry na brzuchu, uniesienia i ujędrnienia pośladków, wygładzenia skóry w okolicach ud i kolan, redukcji tzw. drugiego podbródka i rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek, spowolnienia procesu starzenia się skóry.