By admin

0

Sala weselna, czy dom weselny?

Categories : Usługi

Sala weselna, czy dom weselny — to odwieczny dylemat podczas wybierana idealnego miejsca na przyjęcie weselne. Wielki dzień, jakim jest ślub i wesele to stres, nerwy i wielkie wyczekiwanie. To również radość i nadzieja, że wszystko przebiegnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Bardzo ważne podczas organizacji wesela jest planowanie i działanie zgodnie z ustalonym budżetem. Plan i określenie możliwości finansowych już na samym początku może znacznie ograniczyć niepotrzebne nerwy oraz pomoże dobrać odpowiednich usługodawców, bez rezygnowania z dodatkowych udogodnień. Ten plan ma również znaczenie podczas wyboru sali weselnej lub domu weselnego.

Sala weselna — czym jest, ile kosztuje, na jakie udogodnienia możemy liczyć

Sala weselna to najczęściej część budynku, wydzielona na organizację różnego typu wydarzeń, takich jak przyjęcia okolicznościowe. Może znajdować się w domu weselnym, w hotelu, czy w restauracji i to właśnie od tego w dużej mierze zależy, na jakie udogodnienia możemy liczyć. Jeżeli sala weselna znajduje się w hotelu, z góry wiadomo, że będziemy mogli liczyć na mocno rozbudowaną bazę noclegową oraz parking. Z tego względu, w hotelu można organizować większe przyjęcia weselne. Sala weselna w restauracji to natomiast miejsce idealne na organizację kameralnego przyjęcia, w gronie najbliższych. Restauracje nie dysponują miejscem na nocleg, nie ma również odpowiednio dużo przestrzeni na zabawę do białego rana. Jeżeli chodzi o atrakcje, takie jak wiejski stół, czy dekoracja sali, te kwestie należy uzgodnić indywidualnie, ponieważ każde z miejsc posiada inną ofertę oraz cenę za talerzyk.

fot. pixabaycom | cc0

Dom weselny — idealne miejsce na wesele

Dom weselny, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce specjalizujące się w przyjęciach okolicznościowych, takich jak wesela, chrzciny, komunie, sylwester, czy imprezy integracyjne. Domy weselne dysponują najczęściej bazą noclegową oraz oferują prywatny parking dla gości, który oczywiście jest całkowicie darmowy. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, oferują w cenie stół wiejski, dekorację, czy ciasta. Przeważnie możemy liczyć również na pomoc w poszukiwaniu zespołu, czy innych usługodawców, z jakimi współpracują domy weselne. Miejsca tego typu kładą również szczególny nacisk na świetną akustykę, czy miejsce do zabawy dla gości. Często oferują np. kilka sal weselnych, które dostosowane są do innej ilości gości — mniejsze i większe. Jeżeli chodzi o cenę, można dziś wybrać dom weselny, który będzie pasował do przygotowanego budżetu, spełniając wszystkie wymagania, ponieważ ich wybór również jest bardzo szeroki.