By admin

0

Przedłużanie włosów – metody przedłużania włosów?

Categories : Uroda

Przedłużanie włosów to łatwy i szybki sposób na to, by w cieszyć się włosami niczym z okładki. Każda kobieta marzy, by jej kosmyki były gęste i zdrowe. Na rynku jest obecnie wiele metod, pozwalających na poprawę kondycji włosów, jednak żaden zabieg pielęgnacyjny nie jest w stanie znacznie przyspieszyć ich wzrostu i sprawić, by w mig na głowie pojawiły się nowe pasma. Jedynym skutecznym sposobem jest ich przedłużenie i zagęszczenie. Na czym polega zabieg i jaka metoda będzie dla nas najlepsza?

Na czym polega zabieg przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów to zabieg bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Polega na doczepieniu nowych pasm, do naszych włosów. Największą i niewątpliwą zaletą jest to, że efekt jest natychmiastowy. Po doczepieniu nowych pasm możemy mieć nawet kilkadziesiąt centymetrów dłuższe włosy, automatycznie stają się gęstsze. Należy pamiętać o tym, że ostateczna długość pasm, zależeć będzie od kondycji naturalnych włosów, ich długości, grubości oraz noszonej wcześniej fryzury. Przeważnie maksymalna długość doczepionych włosów wynosi 60 cm. Najlepsze efekty otrzymuje się, korzystając z włosów naturalnych, tak zwanych dziewiczych. Są to włosy, które nie doświadczyły wcześniej żadnych zabiegów, typu koloryzacja, czy prostowanie. Przed wykonaniem zabiegu są dokładnie myte i pielęgnowane, by nie odróżniały się od naturalnych.

fot. pixabaycom | cc0

Jakie są metody przedłużania włosów?

Wyróżniamy kilka metod przedłużania włosów. Jedne są trwalsze, a jeszcze inne trudniejsze w założeniu. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

  • Metoda keratynowa — jest to jedna z najstarszych i najchętniej wybieranych metod przedłużania włosów. Nazywa jest również metodą na ciepło, ponieważ do łączenia pasm, używa się specjalnego pistoletu. Keratyna, dzięki której tworzą się łączenia jest jednocześnie naturalnym budulcem włosa. Doczepiane pasma są zazwyczaj niewielkie, dlatego w prosty sposób, można je równomierne rozmieścić. Mimo iż podczas zabiegu używa się wysokiej temperatury, nie jest ona szkodliwa, ponieważ pistolet nagrzewa się jedynie do 180 stopni. Metoda keratynowego przedłużania włosów jest bardzo trwała, jednak co 2 – 3 miesiące, należy udać się do fryzjera w celu zmniejszenia widoczności łączeń.
  • Metoda na mikroringi — nazywana również metodą na zimno, jest o wiele bezpieczniejsza dla włosów, ponieważ nie wymaga używania wysokiej temperatury. Pasma doczepia się za pomocą małych, metalowych obrączek, których kolor i rozmiar dobiera się do rodzaju włosów klientki. Trwałość tej metody jest niesamowita, bowiem włosy utrzymują się nawet przez 3 – 4 miesiące. Na początku metalowe łączenia mogą nieco przeszkadzać i to w zasadzie jedyna wada tej popularnej metody.
  • Metoda ultradźwiękowa — najnowocześniejsza metoda przedłużania włosów. Wykorzystuje się do tego urządzenie, wytwarzające fale ultradźwiękowe. Efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Ta metoda przedłużania włosów polecana jest osobom, które mają wyjątkowo słabe kosmyki.
    Doczepiane włosów clip-in — metoda, która nadaje się wyłącznie na wielkie okazje. Włosy doczepia się na chwile. Potem łatwo je zdjąć.