By admin

0

Przedłużanie włosów – czym jest i jak wygląda?

Categories : Uroda

Przedłużanie włosów to zabieg, w czasie którego włosy mogą zostać przedłużone nawet o 60 cm. Jest bezinwazyjnym zabiegiem dla wszystkich kobiet, które marzą o tym, aby w krótkim czasie móc się cieszyć pięknymi, długimi włosami. Istnieje kilkanaście metod ich przedłużania, należy dobierać je indywidualnie. Jeżeli zdecydujemy się na zabieg w profesjonalnym salonie, efekt będzie zachwycający.

Na czym polega przedłużanie włosów?

Na czym polega przedłużanie włosów? To nic innego, jak doczepienie do włosów, pasm dobranych tak, by nie odróżniały się od naturalnych. W ten sposób można włosy przedłużać maksymalnie o 60cm i zagęszczać. Jaka metoda przedłużania włosów jest najlepsza? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ sposobów jest wiele, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Od wybranej metody zależy również to, jak wygląda zabieg.

fot. pixabaycom | cc0

Jak wygląda zabieg przedłużania włosów? Wybrane metody przedłużania

To, jak wygląda przedłużanie włosów, w dużej mierze zależy od wybranej metody wykonywania zabiegu. Zawsze musi być dobrana indywidualnie do stanu i rodzaju włosów. Wybierając profesjonalny salon fryzjerski, bez obaw będziemy mogli powierzyć nasze włosy w ręce specjalisty. Przedstawiamy najpopularniejsze metody przedłużania włosów.

  • Metoda keratynowa — do łączenia włosów używa się keratyny, jest to naturalny składnik łodygi włosa, który jest odpowiedzialny za jego połysk. Metoda keratynowa polega na zgrzewaniu pasm włosów na ciepło, w temperaturze 170 stopni. Pasma włosów sztucznych i naturalnych zgrzewane są za pomocą ww. keratyny. Metoda ta jest bezpieczna i stosunkowo trwała. Może być również z powodzeniem stosowana na zniszczone oraz kruche włosy, bez obaw o ich stan.
  • Metoda laserowa — w tym przypadku, łączenia są bardzo dyskretne i równie trwałe. Są na tyle estetyczne, że nie są widoczne nawet wtedy, gdy przyglądamy się doczepionym włosom z bliska. To wszystko dzięki zastosowaniu cienkich nanołączeń, które są o wiele cieńsze niż włosy powyżej i poniżej łączenia, a to w przypadku tradycyjnych metod się nie zdarza. Dodatkowo, jest to rodzaj łączeń, który jest odporny na działanie większości odżywek, farb i kosmetyków oraz wysokiej temperatury.Metoda na mikroringi – przedłużanie włosów odbywa się za pomocą tzw. ringów, czyli aluminiowych obrączek. Są niewielkie, bardzo lekkie i wygodne w noszeniu. Ich kolor dopasowywany jest do koloru włosów, dlatego nie są widoczne po zabiegu. Efekt utrzymuje się maksymalnie 3 miesiące, a później trzeba je zdjąć i założyć ponownie, wyżej. Spowodowane jest to naturalnym wzrostem włosa.
  • Metoda tulejkowa – włos przedłużony zostaje połączony z włosem naturalnymi specjalnymi tulejkami. Metoda ta jest bardzo zbliżona do poprzedniej, różnica polega w tworzywie, z którego zrobione są złączenia.
    Metoda ultradźwiękowa – łączenie włosów odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale. Fale ultradźwiękowe pełnią rolę aktywizowania miejsc połączeń włosa bez żadnego wpływu na włosy naturalne i skórę głowy. Ta metoda jest szczególnie polecana do włosów cienkich i zniszczonych. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy, a do zabiegu wykorzystuje się wyłącznie naturalne włosy dziewicze.