By admin

0

Najlepsza klimatyzacja domowa

Categories : Dom i ogród

Najlepsza klimatyzacja domowa, to taka, która będzie w stanie spełnić nasze wymagania i oczekiwania, biorąc pod uwagę metraż pomieszczenia oraz potrzeby domowników. Letnie temperatury w naszym kraju zdają się rosnąć z roku na rok, powodując, że coraz częściej decydujemy się na montaż klimatyzacji w domu lub w biurze. Jest to możliwe dzięki rozpowszechnieniu klimatyzacji i znacznym spadkom cen montażu i urządzeń klimatyzacyjnych. Jak zatem wybrać najlepszą klimatyzację domową?

Czym należy kierować się podczas wyboru klimatyzacji?

Wybierając najlepszą klimatyzację domową, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • Wielkość powierzchni, jaką chcemy schłodzić
  • Głośność i kultura pracy urządzenia — tu należy wziąć pod uwagę, że urządzenie pracujące cicho w sklepie o powierzchni kilkuset m2, nie będzie pracowało tak samo w mieszkaniu
  • Moc, która warunkuje efektywność pracy urządzenia
  • Funkcje dodatkowe — stopień filtracji powietrza, nawilżanie lub osuszanie, regulacja pracy klimatyzatora, czy programy czasowe
fot. pixabaycom | cc0

Rodzaje klimatyzacji do domu

Jeżeli chodzi o rodzaje klimatyzacji do domu, najpopularniejszym z nich jest klimatyzator typu Split, który wyróżnia się bezobsługową pracą oraz wysoką efektywnością. Klimatyzator typu Spit składa się z jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza oraz wewnętrznej — parownika, które połączone są ze sobą przewodami chłodniczymi. Krążący w instalacji czynnik chłodniczy, umożliwia odbiór ciepła z pomieszczenia oraz jego usunięcie poza budynek. Największe zalety tego domowego klimatyzatora, to stosunkowo cicha praca, wysoka efektywność oraz komfort użytkowania, oraz możliwość odwrócenia obiegu i ogrzewania pomieszczenia w okresie zimowym.

Drugim rodzajem klimatyzatora, na jaki często decydujemy się w domu jest klimatyzator przenośny. W tym przypadku, zarówno parownik, jak i skraplacz znajdują się w jednej, kompaktowej części. Urządzenie możemy swobodnie przemieszczać i ustawić je w dogodnym miejscu, dzięki wygodnym kółkom. To bez wątpienia największa zaleta tego urządzenia, kolejna to natomiast brak konieczności wyrażania zgody przez administratora budynku na używanie klimatyzatora przenośnego, co ma szczególnie znaczenie dla mieszkańców bloków.