By admin

0

Kiedy i w jaki sposób korzystać z pomocy drogowej?

Categories : Motoryzacja

Kiedy i w jaki sposób korzystać z pomocy drogowej? Jeżeli ktoś tego nie wie, to znaczy, że jest szczęściarzem, któremu nigdy nie przytrafiła się nagła i niespodziewana awaria auta. Wezwanie pomocy drogowej jest bowiem konieczne, jeżeli nasz samochód odmówił posłuszeństwa i nie jest w stanie jechać dalej lub jeżeli braliśmy udział w stłuczce, lub wypadku i auto uległo zniszczeniu, które uniemożliwia dalszą podróż. Samochodów na drogach z roku na rok, jest coraz więcej w związku z tym, usługi tego typu są coraz popularniejsze i coraz więcej warsztatów oferuje pomoc drogową i holowanie pojazdów.

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?Kiedy zadzwonić po pomoc drogową? Pomoc drogowa działa podobnie jak służby ratownicze i bardzo często czynna jest przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. W każdym mieście funkcjonuje co najmniej jedna firma zajmująca się specjalistyczną pomocą drogową. Podsumowując, niezależnie od miejsca, w którym nasz samochód ulegnie awarii, możemy liczyć na fachową i doraźną pomoc drogową.

fot. pixabaycom | cc0

Jaki zakres usług oferuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie pojazdów i laweta. Coraz częściej mobilni mechanicy realizują także szereg innych czynności i napraw mechanicznych oraz elektrycznych. Istnieje możliwość dowozu paliwa, awaryjne otwarcie samochodu, wymiana koła oraz odpalenie samochodu po wyładowaniu akumulatora. W zależności od tego, co dzieje się z naszym autem, pomoc może wysłać na miejsce takich specjalistów, jak mechanik lub elektryk samochodowy. Możemy również skorzystać z takiej usługi jak diagnostyka komputerowa aut. Pamiętajmy, aby dzwoniąc do fachowców spokojnie i dokładnie określić rodzaj usterki, która spotkała oraz to, gdzie się aktualnie znajdujemy. Nowoczesne smartfony umożliwiają nawet wysłanie tak zwanej pinezki, która dokładnie pokazuje naszą lokalizację.

Czy holowanie pojazdów jest zawsze konieczne?

Czy holowanie pojazdów jest zawsze konieczne? Oczywiście wykwalifikowani pracownicy pomocy drogowej są w stanie odholować samochód pod dowolny adres, jednak nie zawsze jest to potrzebne. Jeśli usterka jest mniejsza, bardzo często mobilny mechanik samochodowy radzi sobie z nią na miejscu, umożliwiając dalszą podróż kierowcy. Takie usługi pozwalają na oszczędności czasu i pieniędzy. Pomoc drogowa to zatem najlepsze, co możemy zrobić w nagłej, kryzysowej sytuacji, związanej z naszym autem. Wystarczy jeden telefon, by pomoc zjawiła się na miejscu.