By admin

0

Keratynowe prostowanie włosów, czy polerowanie włosów? Który zabieg wybrać?

Categories : Uroda

Keratynowe prostowanie włosów, czy polerowanie włosów? Jeżeli zastanawiamy się, który z zabiegów wybrać, zdecydowanie powinniśmy wiedzieć, że są to dwa odmienne zabiegi, które mimo kojarzącej się wzajemnie nazwy, dotyczą całkowicie innych czynności i efektów. Oba z pewnością są dobre dla naszych włosów i oba są w stanie pomóc zniszczonym pasmom, jednak w całkiem inny sposób.

Keratynowe prostowanie włosów — czym jest i na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów nazywane inaczej prostowaniem brazylijskim, polega na wprowadzeniu do pasm keratyny, która wnika w nie pod wpływem wysokiej temperatury. Fryzjer w pierwszej kolejności myje włosy, następnie nakłada na nie keratynę, ponownie myje i prostuje, prostownicą nagrzaną do 220 stopni. Włosy w efekcie są niezwykle nawilżone i odżywione. Metoda ta pozwala bowiem na wnikanie keratyny w głębokie struktury włosa. Sam zabieg jest bezpieczny, pod warunkiem, że wybierzemy sprawdzony i profesjonalny salon fryzjerski, a fryzjerka będzie posiadała stosowne doświadczenie. Szczególne znaczenie ma również rodzaj kosmetyków używanych do keratynowego prostowania, które powinny być pozbawione szkodliwego formaldehydu. Keratynowe prostowanie w zależności od długości i gęstości włosów, może trwać nawet kilka godzin. Efekty są jednak fenomenalne — włosy pozostają proste, niezależnie od warunków zewnętrznych, wyglądają niczym z okładki, zachwycając swoim blaskiem.

fot. pixabaycom | cc0

Polerowanie włosów – czym jest?

Polerowanie włosów, czyli split ender to, tak jak wspomnieliśmy całkiem inny zabieg niż prostowanie keratynowe. Jest to nowoczesna metoda podcinania zniszczonych, odstających i połamanych końcówek bez ich utraty długości. Zabieg zapobiega dalszemu wykruszaniu się włosów. Specjalne urządzenie obcina zaledwie kilka milimetrów kosmyka. Idealnie sprawdzi się również w przypadku pocieniowanych włosów. Rozdwojone końcówki tworzą nieestetyczne miotełki na końcach i nieważne, jakbyśmy się starali — nie będą wyglądały dobrze. Polerowanie włosów świetnie sprawdzi się zatem u osób, które zapuszczają włosy, ponieważ nie stracą długości, a zyskają jedynie zdrowe, piękne pasma. Co ważne, polerowanie włosów nie koliduje z zabiegami, takimi jak koloryzacja włosów w przeciwieństwie do keratyny, która rozjaśnia włosy nawet o kilka tonów. Z tego względu z malowaniem, należy poczekać do kilku tygodni po zabiegu.