By admin

0

Jak wybrać salę weselną?

Categories : Usługi

Jak wybrać salę weselną — przed tym dylematem, stoi wiele przyszłych par młodych. W końcu to sala weselna w dużym stopniu odpowiada za powodzenie całej imprezy, a to właśnie zadowolenie gości jest najważniejsze. Sala weselna, to klimat, odpowiednie menu, dekoracje, obsługa, czy nawet odpowiednia akustyka. Co należy brać pod uwagę, o czym pamiętać i co jest najważniejsze podczas wybierana sali weselnej?

Jak wybrać salę weselną — najważniejsze wytyczne podczas wyboru miejsca na wesele

Wybór sali weselnej to nie lada wyzwanie dla młodej pary. W ostatnim czasie mamy bowiem prawdziwy wysyp sal i domów weselnych, wybór jest więc do prawdy ogromny. Istnieją jednak pewne wytyczne, których warto się trzymać:

1. Ilość gości, a wielkość sali weselnej — wielkość sali weselnej powinna być dobrana optymalnie do ilości zaproszonych na wesele gości. Za mała sala weselna to brak miejsca przy stołach oraz brak przestrzeni, potrzebnej do swobodnej zabawy. Za duża sala to z kolei brak odpowiedniego klimatu i nieodpowiednia akustyka.
2. Odległość sali weselnej od kościoła — odległość, jaka dzieli salę weselną od kościoła rzutuje na ewentualną konieczność zapewnienia dodatkowego transportu dla gości, by każdy bez problemu mógł po ceremonii dotrzeć na przyjęcie.
3. Cena — pod hasłem cena, mamy na myśli nie tylko kwotę za przysłowiowy talerzyk, lecz także to, co dokładnie w tej kwocie się zawiera. Różne sale weselne mają bowiem różne oferty, które należy dokładnie sprawdzić. Zdarza się, że w cenie mamy np. stół wielki lub alkohol bądź ciasta.
4. Menu — każda sala weselna oferuje autorską kartę dań, którą koniecznie należy przetestować, zanim podpiszemy umowę. Jedzenie to kluczowa kwestia, na którą zwracają uwagę goście. Warto również wziąć pod uwagę, czy dana sala oferuje np. dania dla dzieci lub wegetarian i alergików.
5. Dekoracje — dekoracje możemy zrobić sami, zlecić je profesjonalnej firmie lub zaufać pracownikom sali weselnej. To, jak będzie wyglądało miejsce przyjęcia wiąże się bezpośrednio z określonym stylem, a także ubiorem państwa młodych, modne są np. wesela w stylu boho lub typowo królewskie przyjęcia, z kryształowymi żyrandolami. Warto dokładnie wypytać o tę kwestię, zanim podpiszemy umowę.
6. Miejsca noclegowe — sala weselna z bazą noclegową to duże ułatwienie. Szczególnie jeżeli przyjęcie będzie obfitowało w większą ilość gości, również tych przyjezdnych. Każdy po zakończeniu wesela, będzie mógł położyć się w komfortowych warunkach i odpocząć. Jest to również bardzo ważne, jeżeli zapraszamy gości z dziećmi.

fot. pixabaycom | cc0

Zastanawiając się, jak wybrać salę weselną, warto początkowo ustalić ścisły budżet, jakim dysponujemy na organizację całego przedsięwzięcia. Takie rozwiązanie ogranicza niepotrzebny stres i pozwala optymalnie dobierać usługodawców. Wybór sal weselnych jest bowiem tak duży, że z pewnością każdy znajdzie wymarzone miejsce na przyjęcie, bez rezygnowania z różnego typu udogodnień.