By admin

0

Ile razy w tygodniu można korzystać z solarium?

Categories : Uroda

Ile razy w tygodniu można korzystac z solarium? To bardzo ważna kwestia, szczególnie jeżeli często zaglądasz do solarium, by nadać skórze ładniejszy odcień i trochę się rozgrzać. Lekarze nie polecają korzystania tej formy opalania, jednak jeżeli nie potrafisz całkowicie zrezygnować z takiego opalania, przynajmniej rób to mądrze. Dowiedz się, jak skutecznie i bezpiecznie opalać się na solarium z naszego artykułu.

Ilość i długość wizyt w solarium, a fototyp skóry

Fototyp skóry powinien odgrywać kluczową rolę, jeżeli chodzi o zdrowe i mądre korzystanie z solarium. Jeżeli masz bardzo jasną cerę, piegi, włosy blond lub rude oraz bardzo jasne brodawki piersiowe, zrezygnuj z opalania całkowicie. Przy skórze jasnej, czasem piegowatej, z włosami blond, kasztanowymi i jasnymi brodawkami możesz zdecydować się jedynie na krótkie seanse — początkowo po 5 minut, a gdy skóra nieco się przyzwyczai do 10 minut maksymalnie. Jeżeli masz cerę śniadą, włosy kasztanowe lub czarne i ciemne brodawki, opalaj się maksymalnie przez 20 minut, jednak pierwsze początkowe sesje nie powinny być dłuższe niż 10 minut. Wiemy, jak długo można się opalać, jednak ile razy w tygodniu można korzystać z solarium?

fot. pixabaycom | cc0

Częstotliwość opalania w solarium

Ile razy w tygodniu można korzystac z solarium? Rocznie nie powinno przekraczać się 10 godzin spędzonych w solarium i na mocnym słońcu. Jeżeli dopiero zaczynasz korzystać z łóżek opalających, powtarzaj seanse co 2,3 dni, nie dłużej niż przez 10 dni. W żadnym wypadku nie opalaj się codziennie. Potem korzystaj z solarium maksymalnie raz w tygodniu. Pamiętaj też, aby nie łączyć opalania naturalnego ze sztucznym, ponieważ znacznie przyspiesza proces fotostarzenia. Dla własnego bezpieczeństwa, co 3-4 miesiące warto całkowicie zrezygnować z opalania na okres około miesiąca, by dać skórze odpocząć.