By admin

0

Holowanie i pomoc drogowa – kiedy korzystać?

Categories : Motoryzacja

Holowanie i pomoc drogowa – kiedy korzystać z tych usług? Dziura w oponie, nagły brak paliwa albo co najgorsze, bardziej lub mniej poważna awaria silnika. Z tego typu problemami może spotkać się każdy kierowca, który wybiera się w trasę za miasto lub po prostu do pracy. Pytanie tylko, czy to już wystarczający powód, do wezwania holowania lub pomocy drogowej. Wielu z nas twierdzi, że tak. Inni natomiast decydują się na samodzielną naprawę. Co będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem i jaką decyzję powinien podjąć każdy kierowca? Wzywać pomoc drogową, czy nie?

Pomoc drogowa — rodzaj awarii nie zawsze ma znaczenie

Kiedy samochód zostaje unieruchomiony na środku drogi lub nawet stoi bezpiecznie na poboczu, rodzaj awarii nie ma żadnego znaczenia. Trzeba najszybciej, jak to możliwe dzwonić po pomoc drogowa, żeby skorzystać z usługi holowania bądź transportu samochodu do wskazanego miejsca. Zwykle jest to od razu warsztat samochodowy lub prywatny garaż. Auto z awarią nie może bowiem długo utrudniać ruchu innym pojazdom. Warto więc jako kierowca mieć zawsze pod ręką numer do sprawdzonej firmy specjalizującej się w świadczeniu tego rodzaju usług. Jeżeli nie mamy takiego numeru, można zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej lub znaleźć numer do pomocy drogowej w internecie.

fot. pixabaycom | cc0

Jak wybrać odpowiednią pomoc drogową?

Firm zajmujących się usługą, jaką jest holowaniem pojazdów, jest wiele. Wpisując do wyszukiwarki słowa laweta, holowanie pojazdów, czy pomoc drogowa, można liczyć na długą listę proponowanych firm. Lecz nie w tym jest problem. Należy zastanowić się, którą z nich wybrać. Firma, na którą zdecyduje się kierowca, powinna oferować jak największy zakres usług: laweta, holowanie pojazdów, elektryk samochodowy, czy diagnostyka komputerowa i wymiana kół. Dzięki temu jeden numer może przydać się w wielu sytuacjach. Niestety nie wszystkie firmy mają szeroką ofertę. Nie wszystkie też świadczą poszczególne usługi profesjonalnie. Wszystko trzeba więc dokładnie sprawdzić — opinie są ogólnodostępne i łatwo to zrobić. Podsumowując, każda z awarii, która unieruchamia samochód na znaczny okres, jest powodem do korzystania z usług pomocy drogowej. Każdy kierowca ma do tego pełne prawo, a skorzystanie z takich usług będzie z pewnością bezpieczniejsze, niż naprawianie czegoś na własną rękę.