By admin

0

Gdzie najlepiej zorganizować chrzciny?

Categories : Usługi

Pytanie, gdzie najlepiej zorganizować chrzciny niby wydaje się błahe, jednak wybór wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Przyjęcia i imprezy okolicznościowe również wymagają stworzenia odpowiedniego planu i określenia budżetu, ponieważ tylko wtedy będzie można optymalnie dobrać miejsce, menu, czy dodatkowe atrakcje, takie jak chociażby tort. Coraz częściej również decydujemy się na dosyć duże chrzciny, które zaczynają przypominać wręcz wesela, zatem zwracamy również uwagę na miejsca noclegowe, czy parking dla gości. Gdzie w związku z tym, najlepiej zorganizować chrzciny?

Miejsca odpowiednie na chrzciny — dom weselny, restauracja, czy hotel?

Przyjęcia i imprezy okolicznościowe, takie jak komunie, chrzciny, wesela, czy stypy najczęściej organizujemy w domach weselnych lub restauracjach i hotelach. Wybierając najlepsze miejsce, warto w pierwszej kolejności określić, ile osób przyjdzie na przyjęcie. Od ilości gości uzależniamy bowiem wielkość sali, tak by każdy z gości miał odpowiednio dużo miejsca przy stole. Często na chrzcinach jest również sporo najmłodszych gości, którzy również powinni mieć wytyczone miejsce do zabaw swobodnych. Kolejna kwestia to baza noclegowa. Domy weselne i hotele dysponują miejscami noclegowymi i jeżeli nasze przyjęcie jest dosyć duże, a my chcemy mieć miejsce na odpoczynek dla dziecka, z dala od zgiełku imprezy, warto zadbać o jeden pokój dla siebie i ewentualnie jeden dla pozostałych gości z dziećmi. Miejsca tego typu oferują także prywatne parkingi. Restauracja natomiast to idealne miejsce na małe, kameralne chrzciny w gronie najbliższych. Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy, należy jeszcze przed podpisaniem umowy, sprawdzić dokładnie menu. Chrzciny to przyjęcie, na którym mali goście powinny mieć zapewnione odpowiednie dania, warto wziąć tu również pod uwagę różnego rodzaju alergie, by nikt nie był poszkodowany i głodny. Historia pokazuje, że lepiej mieć pod ręką więcej możliwych opcji i udogodnień, niż ich nie mieć. W końcu przyjęcie z dziećmi to najczęściej nieprzewidziane sytuacje, na które lepiej być przygotowanym – mieć możliwość skorzystania z pokoju, czy dodatkowe miejsce do zabawy. Miejscem, które jest w stanie zapewnić wszystkie udogodnienia z pewnością będzie dom weselny.

fot. pixabaycom | cc0

Ile kosztują chrzciny w domu weselnym?

Wiemy już, gdzie najlepiej zorganizować chrzciny, a ile kosztuje taka impreza w domu weselnym? Po pierwsze domy weselne dysponują przeważnie mniejszymi salami, na tego rodzaju okoliczności. Nie musimy się zatem martwić, że właściciel będzie naliczał więcej za organizację mniejszego przyjęcia ze względu na opłacalność. Po drugie, mamy często do wyboru kilka opcji ze względu na ilość ciepłych dań, przystawek, czy deserów. Możemy więc wybrać optymalny pakiet, dobrany do swoich możliwości. Cenę można również często negocjować, więc zdecydowanie warto wybrać się do danego domu i porozmawiać z właścicielem w cztery oczy.