By admin

0

Gdzie najlepiej wydrukować plakaty reklamowe?

Categories : Usługi

Gdzie najlepiej wydrukować plakaty reklamowe? Cena druku i rodzaj drukarni, jaką wybierzemy zależy tutaj głównie od planowanego nakładu. Plakaty to bez wątpienia jedna z najstarszych form reklamy, która wciąż wykazuje się dużą skutecznością. Są atrakcyjne i łatwe w odbiorze. Stosowane są najczęściej do promowania danego produktu lub wydarzenia. Dzisiejsze możliwości drukarskie sprawiają, że w krótkim czasie można wydrukować dużą ilość ulotek, a co najważniejsze w stosunkowo niskiej cenie.

Od czego zależy cena plakatów?

Od czego zależy cena plakatów? Druk plakatów jest oferowany przez większość drukarni, a najczęściej oferowane są następujące formaty plakatów: A3, A2, A1, B3, B2, B1 itd. Wystarczy jednak porównać ceny wydrukowania jednej sztuki tego nośnika reklamy w kilku drukarniach, by przekonać się, jak bardzo się one różnią. Wszystko dlatego, że cena druku plakatów zależy od szeregu czynników, takich jak:

  • nakład – z reguły im wyższy jest nakład, tym taniej wychodzi koszt jednostkowy plakatu
  • gramatura i rodzaj papieru – papier błyszczący jest droższy od matowego
  • rodzaj druku – przy niskich nakładach dużo taniej wychodzi druk cyfrowy, zaś przy dużych nakładach warto zdecydować się na druk offsetowy
  • terminu realizacji zamówienia — obecnie drukarnie oferują bardzo krótkie terminy, czyli do kilku dni roboczych, jednak za tryb ekspresowy zazwyczaj trzeba dopłacić
fot. pixabaycom | cc0

Druk plakatów reklamowych — im więcej, tym taniej

Gdzie najlepiej wydrukować plakaty reklamowe? Jeżeli interesuje nas duży nakład, a w przypadku plakatów przeważnie tak jest, warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest drukarnia offsetowa. Co to oznacza i czym jest druk offsetowy? Druk offsetowy to technika druku, która umożliwia uzyskanie bardzo dużej ilości odbitek. To z kolei wpływa na fakt, że jest to bardzo tania technika druku, pod warunkiem dużych nakładów. Drukarnia offsetowa doskonale nadaje się do druku materiałów reklamowych, takich jak plakaty, wizytówki, ulotki, bannery i inne materiały, których nakład jest stosunkowo wysoki. Często drukarnie oferują również projekt materiałów reklamowych, więc możemy załatwić wszystko w jednym miejscu.