By admin

0

Czy warto zakładać auto gaz?

Categories : Motoryzacja

Posiadacze aut benzynowych, często zastanawiają się, czy warto zakładać auto gaz. Galopujące w górę już od kilku lat ceny paliw sprawiają, że perspektywa posiadania LPG dla wielu jest wizją zbawienia i ogromnych oszczędności, związanych z codzienną eksploatacją pojazdu. Niestety wokół instalacji LPG narosło wiele mitów. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt montowania pierwszych systemów przez mechaników, którzy nie posiadali odpowiednich kwalifikacji oraz narzędzi, a chcieli po prostu zarobić na nowości, która szturmem podbiła rynek. Dziś takich sytuacji już praktycznie nie ma, a serwisy samochodowe specjalizują się nie tylko w montażu auto gazu, ale również w serwisie, czy przeglądach.

Dlaczego warto założyć auto gaz?

Instalacja gazowa to bez wątpienia duże oszczędności. Mimo że auto na gaz podczas jazdy spala więcej gazu niż benzyny, to jego cena zawsze przemawiała i wciąż przemawia na jego korzyść. Litr gazu jest bowiem co najmniej dwukrotnie tańszy od benzyny. Przeważnie przyjmuje się, że auto na gaz może w ciągu miesiąca przynieść kierowcy oszczędności na poziomie 400 zł, co rocznie daje już całkiem fajną sumę. Instalacja LPG jest również o wiele korzystniejsza dla środowiska. Jeżeli ktoś obawia się natomiast awarii auta po montażu instalacji gazowej, powinien po prostu wybrać sprawdzony serwis, ponieważ nowoczesne instalacje są pozbawione wad, a doświadczony gazownik wybierze instalacje dostosowaną do pracy i charakterystyki silnika. Zatem, czy warto zakładać auto gaz? Zdecydowanie tak, tylko jaki?

fot. pixabaycom | cc0

Instalacje holenderskie, polskie, czy włoskie?

Decydując się na instalację gazową mamy do wyboru głównie instalacje holenderskie, które są niezwykle popularne w naszym kraju, polskie instalacje firmy STAG oraz popularną włoską instalację BRC. Wszystkie trzy charakteryzują się najwyższą jakością. Można powiedzieć, że zajmują trzy pierwsze miejsca na podium, jeżeli chodzi o instalacje gazowe montowane w autach. Przynoszą duże oszczędności, charakteryzują się wysoką kulturą działania oraz bezawaryjnością i długą żywotnością.